Regulator presiune cu manometru, G 3/8", 0,1 - 1 bar, 2500 l/min, seria Future
Toate variantele
Cod: RF 1101
Regulator presiune cu manometru, seria Future
Regulatoare de presiune cu diafragma realizate intr-un design modern, oferind debite excelente.
Descarcare proprie.
Butonul regulatorului poate fi blocat.
4824 €
Preturile sunt fara TVA
la comanda
Specificatii generale
| Presiune intrare | 16 bar max. |
| Domeniu temperatura | -10°C ÷ +50°C |
| Mediu | Aer comprimat, gaze neutre |
| Corp | PA66 GF60 |
| Filet conectare | Zinc turnat |
| Garnitura | NBR |
| Diafragma | NBR |
| Conditii masurare debit | la P1 = 10 bar, P2 = 6,3 bar si diferenta de presiune Δp = 1 bar |
Parametri
| Filet | G 3/8" |
| Domeniu reglare [bar] | 0,1 - 1 |
| Debit [l/min] | 2500 |
| Afisaj manometru [bar] | 0 - 1,6 |
| Marime | 1 |
| A [mm] | 52 |
| B [mm] | 129 |
| C [mm] | 96 |



