Regulator presiune de precizie cu furnizare de presiune constanta si manometru, G 1/2", 0,1 - 1 bar, 5200 l/min, seria Future
Toate variantele
Cod: RF 1731
Regulator presiune de precizie cu furnizare de presiune constanta, include manometru, seria Future
Regulatoare presiune de precizie cu diafragma realizate intr-un design modern, oferind debite excelente.
Descarcare proprie.
Pot fi montate unul langa celalalt. Prin asamblarea a 2 sau mai multe regulatoare impreuna, este posibila alimentarea mai multor circuite de aer cu diferite presiuni de iesire utilizand o singura linie de alimentare.
Pentru aplicatii ce necesita o presiune de lucru extrem de precisa.
Butonul regulatorului poate fi blocat.
Aceste regulatoare trebuie utilizate doar cu aer micro-filtrat (grad filtrare 0,01 μm)
8845 €
Preturile sunt fara TVA
la comanda
Specificatii generale
| Presiune intrare | 16 bar max. |
| Domeniu temperatura | -10°C ÷ +50°C |
| Mediu | Aer comprimat, gaze neutre |
| Corp | PA66 GF60 |
| Filet conectare | Zinc turnat |
| Garnitura | NBR |
| Diafragma | NBR |
| Consum aer intern | max. 2,6 l/min (in functie de presiunea secundara) |
| Conditii masurare debit | la P1 = 10 bar, P2 = 6,3 bar si diferenta de presiune Δp = 1 bar |
Parametri
| Filet | G 1/2" |
| Domeniu reglare [bar] | 0,1 - 1 |
| Debit [l/min] | 5200 |
| Afisaj manometru [bar] | 0 - 1,6 |
| Marime | 2 |
| A [mm] | 63 |
| B [mm] | 150 |
| C [mm] | 110 |



